Phoenix SILVER PROTECTION 
Maseczka wirusobójcza wielokrotnego użytku Ag+

 Dwuwarstwowa wirusobójcza maseczka wielokrotnego użytku ​​Phoenix SILVER PROTECTION wykonana w 100% z certyfikowanego polipropylenu o właściwościach wiruso, bakterio i grzybobójczych.

Materiał maseczki zdał test na szóstkę!  
Podczas testów udowodniono, że zabija ponad
99%
cząsteczek koronawirusa SARS-CoV-2!
 

  Maseczka niszczy wirusy,  bakterie, grzyby i drobnoustroje. Swoje unikalne cechy zawdzięcza jonom srebra trwale umieszczonym w rdzeniu włókna przędzy (substancja czynna: srebrne szkło fosforanowe) z którego utkano materiał maseczki. 

 Redukuje nieprzyjemne zapachy jakie mogą pojawiać się podczas długiego czasu użytkowania przy jednoczesnym zapewnieniu niespotykanej higieny.

 Maseczka nie traci swoich cech aseptycznych nawet po wielokrotnym użytkowaniu, ponieważ w przeciwieństwie do konkurencji zawarte w niej jony srebra nie są wypłukiwane. Materiał z którego uszyto maseczkę posiada niską hydrofobowość - pochłania tylko 0,01% wilgoci (bawełna 8-10%). Dodatkowo jest on materiałem oddychającym, dzięki czemu maseczka pozostaje zawsze sucha a okolice wokół ust i nosa pozostają czyste i suche co przekłada się na wysoki komfort jej użytkowania.   

 Maseczka idealnie dopasowuje się do twarzy więc może służyć jako zabezpieczenie ust i nosa dla osób potencjalnie chorych na dolegliwości związane z układem oddechowym, włącznie z takimi jak alergie. Pomaga zapobiegać przenoszeniu się potencjalnej choroby. Chroni również przed niechcianymi dotknięciami nosa i ust.

 Wykrój maseczki spełnia normy określone przez Krajowego Konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych opublikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej. Wymiary orientacyjne maseczki "na płasko": 19,5cm x 9cm; po rozłożeniu zakładek (harmonijki):19,5cm x 15,5cm.

       Wirusobójcza maska Phoenix SILVER PROTECTION nadaje się do wielokrotnego użytku, można ją prać w temperaturze do 60 °C i stosować różnego rodzaju detergenty i środki dezynfekujące. Maseczka zachowuje przy tym swój kolor. Nie traci właściwości wirusobójczych i bakteriobójczych, ponieważ zawarte w niej jony srebra nie ulegają wypłukaniu.